Pierścionki

Nie znaleziono produktów.

Pierścionki artystyczne Matiere47

Witaj w krainie pierścionków artystycznych Matiere47.
Odkryj mistycyzm i piękno natury zamknięte w srebrze.

Nasze pierścionki artystyczne to wynik wnikliwej obserwacji i prawdziwego kunsztu rzemieślniczego. Ponadczasowe wzory, najwyższa jakość i trwałość to dla nas priorytety. Dzięki temu, że niezmiennie za nimi podążamy, autorska biżuteria Matiere47 cieszy się popularnością, a pracownia zaufaniem klientów od wielu lat.

Pierścionki artystyczne srebro 925

Przez wieki pierścionek pełnił różne funkcje. Był ozdobą, symbolem statusu społecznego, pieczęcią osobistą czy wreszcie – amuletem, który miał zapewnić dobrobyt i ochronę przed nieszczęściem. Biżuterię tę wykonywano z metali szlachetnych, takich złoto i srebro i nierzadko zdobiono pokaźniej wielkości klejnotami. Dziś pierścionki są nieodłącznym elementem mody, który pięknie podkreśla wypielęgnowane dłonie, wysmukla palce i zakładany jest nie tylko na specjalne okazje.

Pierścionki to z resztą nie tylko estetyka. Niektóre z nich, w wielu kulturach niosą również szczególny ładunek emocjonalny: na przykład obrączki ślubne czy pierścionki zaręczynowe, które zakładane na palec symbolizują miłość, wierność i oddanie.

Pierścionki artystyczne Matiere47 to małe dzieła sztuki, które możesz mieć zawsze przy sobie. To piękna opowieść wykuta w metalu: od lat pracujemy ze srebrem próby 925, nasze wyjątkowe pierścionki dostępne są też w wersji pozłacanej 24 karatowym złotem. Wszystkie modele dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów: od 6 do 22 tak, aby każdy klient mógł idealnie dopasować towarzysza swoich codziennych przygód – pierścionki artystyczne z naszej pracowni są dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Pierścionek artystyczny to również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej sercu osoby – zamówione produkty pakujemy w eleganckie pudełeczka.

Pierścionek z wężem

Wąż od wieków kojarzy się z odnową, odwagą i samodoskonaleniem, a w kulturach niektórych starożytnych cywilizacji stworzenie to symbolizowało mądrość, a jego bliska obecność miała zapewnić dobre zdrowie. Nic dziwnego, że ten egzotyczny motyw tak chętnie wykorzystywany jest w sztuce jubilerskiej. Pierścionek z wężem może też być metaforą wiecznej miłości: zamknięte w kształcie pierścionka ciało węża oplatające się wokół palca tworzy nieskończoną pętlę.

Pierścionki z wężem z kolekcji Snake to wyjątkowe projekty, które wykonane zostały z dbałością o najmniejszy detal. Idealnie odwzorowane łuski, pasy brzuszne i smukła linia zwierzęcia sprawiają, że ozdoba ta szybko stanie się twoją ulubioną. Z dumą prezentujemy modele:

  • Snake Head
  • Snake Skin

Pierścionki męskie

Pierścionki od zawsze noszone były nie tylko przez kobiety, ale też przez mężczyzn. Historia pierścionków męskich również sięga starożytności, ozdoba ta na przestrzeni wieków była popularna zwłaszcza w wyższych sferach. Współcześnie, coraz więcej panów wybiera ten rodzaj biżuterii, aby wyróżnić się z tłumu i podkreślić swoje zamiłowanie do mody. Pierścionki artystyczne Matiere47 projektowaliśmy również z myślą o nich. Dzięki temu, że produkty tworzymy sami, w naszym sklepie znajdziesz pierścionki w wielu rozmiarach.

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka jest bardzo ważne – zapewni komfort noszenia i zapobiega przypadkowej utracie biżuterii. Najlepszym i najdokładniejszym sposobem jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty w zakładzie jubilerskim, możesz to jednak zrobić również w domu.

Palec, na którym ma być noszony pierścionek, możesz zmierzyć za pomocą papierowego paska: przekrój wąski pasek papieru, owiń go niezbyt ciasno wokół nasady palca, zaznacz punkt, w którym się łączy, a następnie zmierz jego długość. Porównaj uzyskany wynik z tabelą rozmiarów pierścionków.

Jeśli nosisz już pierścionek, możesz zmierzyć jego wewnętrzną średnicę przy użyciu linijki. Następnie wystarczy odnaleźć rozmiar pierścionka na podstawie tabeli, która uwzględnia średnice.

Pamiętaj, że rozmiar palca może się nieznacznie zmieniać w zależności od pory dnia, temperatury czy poziomu nawodnienia organizmu – pomiary najlepiej wykonywać wieczorem.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER