Program recyklingu biżuterii

Uszkodzona, niemodna, nietrafiony prezent?

Zapewne posiadasz w swojej kolekcji biżuterię, której już od długiego czasu nie nosiłaś i prawdopodobnie już nie będziesz. Jest przynajmniej kilka opcji, żeby pozbyć się niechcianych błyskotek, jednak w większości przypadków kończą zalegając latami w swoich pudełkach. 

Proponujemy Ci proste rozwiązanie na pozbycie się nienoszonej biżuterii, robiąc przy okazji dobry uczynek dla naszej planety. Prześlij biżuterię do nas, a my poddamy ją przetopieniu i ponownie wykorzystamy w produkcji nowych wyrobów. Dzięki temu zmniejszamy zużycie nowych surowców i nakłady energii potrzebnej do ich pozyskania.

JAK PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO PROGRAMU RECYKLINGU?

Poniżej znajdziesz 4 proste kroki, dzięki którym zrobisz coś dla siebie i dla planety!

1. Wyślij do nas zdjęcie biżuterii ze srebra, którą chcesz oddać do recyklingu. Możesz to robić mailem: matiere47@gmail.com lub przesłać w wiadomości na Instagramie czy Facebooku. W odpowiedzi otrzymasz informację czy Twoja biżuteria nadaje się do recyklingu.

2. Zapakuj i wyślij biżuterię do nas, umieszczając w przesyłce swój adres mailowy do kontaktu.

3. Po zatwierdzeniu Twoich wyrobów otrzymasz na maila kod zniżkowy 50 PLN do wykorzystania w Matiere47. Rabat możesz wykorzystać dla zamówień o wartości min. 300 PLN. Nie łączy się z innymi promocjami.

4. Twoja biżuteria zostanie poddana recyklingowi i ponownie wykorzystana w produkcji nowych modeli biżuterii. 

FAQ

Przyjmujemy jedynie biżuterię wykonaną ze srebra. Na jej powierzchni powinna być wybita próba 925. Na ten moment nie akceptujemy złota, czy innych metali jak stal czy miedź.

Biżuteria może być pozłacana, zawierać kamienie, czy fragmenty emalii. W procesie przetapiania biżuterii wszelkie elementy nie będące metalem zostaną oddzielone, by finalnie otrzymać czyste srebro.

Nie obowiązuje minimalna ilość jaką trzeba oddać, jednak nie akceptujemy półfabrykatów (zapięć, przekładek, fragmentów łańcuszka). Przykładowe wyroby, które możesz wysłać to: srebrne kolczyki(także pojedyncze sztuki), naszyjniki, bransoletki, zawieszki, łańcuszki(także te zerwane), czy pierścionki.

Nie, voucher jest jednorazowy i nie zależy od ilości nadesłanej biżuterii. To Ty decydujesz czy będzie to jedna rzecz, czy może kilka, które i tak leżą nienoszone w Twojej szkatułce. 

Twój kod będzie ważny przez 3 miesiące. 

Biżuterię wyślij do nas dogodną dla Ciebie formą dostawy.

Kurier: Olga Burlakina, Matiere47, ul. Działdowska 11/1, 01-184, Warszawa

Inpost POP: POP-WAW501, ul. S. Żeromskiego 1, 01-887, Warszawa, e-mail: matiere47@gmail.com, tel. 531-178-698 

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER